زغال چوبی اسلام مقاله کرمان جوانان

زغال چوبی: اسلام مقاله کرمان جوانان استان قم استان کرمان مقام معظم رهبری کنگره بین المللی

گت بلاگز اقتصادی مرغ و تخم مرغ کشور عزیزمان ایران بدون مشتری ، طلسم صادراتی بعد از آنفلوانزا

فعالان حوزه براین باورند که طی چند ماه اخیر با شیوع آنفولانزای حاد پرندگان بسیاری از رقبا همچون ترکیه در بازارهای نشانه رخنه کردند که در شرایط کنونی به باعث

مرغ و تخم مرغ کشور عزیزمان ایران بدون مشتری ، طلسم صادراتی بعد از آنفلوانزا

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با اعلام پاکی کشور عزیزمان ایران از آنفولانزای حاد پرندگان، صادرات مرغ و تخم مرغ تنها به افغانستان شروع شده است است.
فعالان حوزه براین باورند که طی چند ماه اخیر با شیوع آنفولانزای حاد پرندگان بسیاری از رقبا همچون ترکیه در بازارهای نشانه رخنه کردند که در شرایط کنونی به باعث نبود مزیت رقبتی، امکان باز بعد گیری بازار ها وجود ندارد.

عبارات مهم : صادرات

البته ناگفته نماند که با توجه به پتانسیل تولید صنعت طیور و مازاد تولید، دولت با جایزه صادراتی باید به کمک صادرکنندگان آید، در غیر این صورت باید فاتحه این صنعت را خواند.
محمد یوسفی مدیر انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در گفتگو با خبرنگارصنعت، تجارت و کشاورزی با اشاره به سرگیری صادرات مرغ به عراق و افغانستان اظهار داشت: گرچه دو هفته است از شروع صادرات مجدد مرغ به عراق و افغانستان می گذرد، ولی حجم صادرات زیاد نیست.
وی افزود: صادرکنندگان ایرانی با تجار عراقی و افغانی مشغول انعقاد قرارداد و مذاکره هستند که انتظار می رود میزان صادرات در روزهای آتی زیاد کردن یاید.
یوسفی با بیان اینکه امکان صادرات ۴۰۰ هزارتن مرغ به بازارهای نشانه وجود دارد، گفت: این درحالی است که سال گذشته در پی شیوع آنفولانزای حاد پرندگان این میزان تنها ۱۰۰ هزارتن بوده است.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی ادامه داد: صادرکنندگان ایرانی با زیاد کردن حجم صادرات مرغ باید قدرت مسابقه پذیری با دیگر صادرکنندگان در بازارهای جهانی را زیاد کردن دهند، چراکه در صورت عدم تخصیص مشوق صادراتی امکان صادرات با دوام وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه به باعث اوج بودن قیمت تمام شده است امکان صادرات چشمگیر وجود ندارد، تصریح کرد: قیمت تمام شده است هر کیلو مرغ در کشورهای صادرکننده ۲. ۱ دلار هست، در حالیکه به باعث تخصیص مشوق صادراتی و سود از محل فروش داخلی با قیمت ۱. ۴ الی ۱. ۵ دلار به بازارهای نشانه صادر می شود.
به گفته یوسفی با وجود زیان مرغداران از محل فروش داخلی و عدم تخصیص مشوق صادراتی امکان صادرات در بازارهای نشانه وجود ندارد.
خبری از مشوق صادراتی نیست
ناصر نبی پور مدیر هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی با اشاره به طلسم صادرات تخم مرغ به عراق گفت: در شرایط کنونی نبود تقاضا و مزیت قیمتی در بازارهای نشانه چنین شرایطی را رقم زد.
نبی پور ادامه داد: با توجه به مازاد ۱۵۰ الی ۲۰۰ هزارتن تخم مرغ باید گفت که در صورت تقاضا می توان به بازارهای نشانه صادر کرد.
به گفته وی قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳ هزار و ۹۰۰ تومان معادل دانه ای ۲۷۰ تومان است.
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار در پاسخ به این سؤال که امکان کم شدن قیمت تخم مرغ در بازار وجود دارد، بیان کرد: همه ساله در فصل تابستان و ماه رمضان به دنبال کم کردن تقاضا، قیمت ها روند نزولی به خود می گیرد ولی امسال به باعث معدوم سازی میزان قابل توجهی از قطعه مرغ ها، بعید است که این امر اتفاق بیافتد.
وی تصریح کرد: در شرایط کنونی دولت جهت مسابقه مرغداران در بازارهای نشانه باید حداقل کیلویی ۳۰۰ تومان مشوق صادراتی را در اختیار صادرکنندگان قرار دهد و این درحالی است که علی رغم قول های متعدد، خبری از مشوق صادراتی نیست.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: صادرات | اقتصادی | مرغ | صنعت طیور | مشوق صادراتی | صادرکنندگان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog