زغال چوبی اسلام مقاله کرمان جوانان

زغال چوبی: اسلام مقاله کرمان جوانان استان قم استان کرمان مقام معظم رهبری کنگره بین المللی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی گفت‌وگوی وزیر خارجه انگلیس و پادشاه عمان راجع به برجام

یک دیپلمات عمانی گفت که وزیر امور خارجه انگلیس در دیدار با پادشاه عمان راجع به چگونگی حفظ توافق هسته‌ای گفت‌وگو کرده و از وی خواسته است تا جهت اصلاح این توافق ب

گفت‌وگوی وزیر خارجه انگلیس و پادشاه عمان راجع به برجام

گفت وگوی وزیر خارجه انگلیس و پادشاه عمان راجع به برجام

عبارات مهم : ایران

یک دیپلمات عمانی گفت که وزیر امور خارجه انگلیس در دیدار با پادشاه عمان راجع به چگونگی حفظ توافق هسته ای گفت وگو کرده و از وی خواسته است تا جهت اصلاح این توافق با کشور عزیزمان ایران میانجیگری کند.

به گزارش ایسنا، به نوشته نشریه نشنال، بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس که در یک سفر دو روزه به عمان رفته هست، روز پنج شنبه با سلطان قابوس پادشاه این کشور دیدار و راجع به پرسشها متفاوت از جمله آخر دادن به بحران یمن و چگونگی حفظ توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه 1+5 گفت وگو کرده است.

گفت‌وگوی وزیر خارجه انگلیس و پادشاه عمان راجع به برجام

یک دیپلمات عمانی در این زمینه گفت: وزیر امور خارجه انگلیس قرار است یکسری کارها را جهت برقراری صلح در یمن تشریح کند که مشمول بر تمام طرف ها از جمله حوثی ها، ایرانی ها و گروه های وفادار به رییس جمهور یمن می شود.

این دیپلمات همچنین گفت که جانسون در دیدار با سلطان قابوس راجع به تعیین مجازات تازه و سختگیرانه تر جهت کشور عزیزمان ایران در صورت نقض توافق هسته ای با نشانه جلب رضایت رییس جمهور آمریکا مشورت کرده است.

یک دیپلمات عمانی گفت که وزیر امور خارجه انگلیس در دیدار با پادشاه عمان راجع به چگونگی حفظ توافق هسته‌ای گفت‌وگو کرده و از وی خواسته است تا جهت اصلاح این توافق ب

این دیپلمات افزود: جانسون عمان را جهت دستیابی به توافقی با کشور عزیزمان ایران به منظور اصلاح توافق هسته ای در زمینه برنامه موشکی بالستیک این کشور مهم می داند و انتظار دارد که عمان، کشور عزیزمان ایران را جهت موافقت با کنترل حوثی ها در یمن متقاعد کند.

بنابراین گزارش، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا اوایل ماه جاری (میلادی) همزمان با ادامه تعلیق تحریم های کشور عزیزمان ایران به اروپایی ها هشدار داد که اگر آن چه وی نقاط ضعف توافق هسته ای می خواند را اصلاح نکنند، واشنگتن از توافق خارج خواهد شد.

یکی از مباحث مورد انتظار ترامپ جهت گنجانده شدن در توافق هسته ای، برنامه موشکی بالستیک کشور عزیزمان ایران است.

گفت‌وگوی وزیر خارجه انگلیس و پادشاه عمان راجع به برجام

رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا نیز هفته گذشته در ادامه تلاش های واشنگتن جهت متقاعد کردن رهبران اروپایی جهت دستیابی به چنین توافقی به اروپا سفر و با مقامات فرانسوی و انگلیسی در این زمینه مشورت کرد.

وزیر امور خارجه فرانسه پیش از دیدار با تیلرسون بر پایبندی پاریس به توافق هسته ای تاکید و از سیاست ترامپ جهت قرار دادن مسئولیت تصمیم گیری راجع به آینده این توافق به عهده کشورهای اروپایی انتقاد کرد.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | جانسون | آمریکا | انگلیس | ایرانی | پادشاه | انگلیسی | بوریس جانسون | وزیر امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog