زغال چوبی اسلام مقاله کرمان جوانان

زغال چوبی: اسلام مقاله کرمان جوانان استان قم استان کرمان مقام معظم رهبری کنگره بین المللی

گت بلاگز اخبار حوادث درخواست طلاق از همسر زیاده‌خواه

«همسرم هر لحظه زیاد از آن چیزی که داریم از من توقع دارد. اوایل زندگی یک منزل 60 متری اجاره کرده بودیم که هر لحظه ناراضی بود، ولی حالا یک منزل 150 متری برایش خری

درخواست طلاق از همسر زیاده خواه

عبارات مهم : زندگی

«همسرم هر لحظه زیاد از آن چیزی که داریم از من توقع دارد. اوایل زندگی یک منزل 60 متری اجاره کرده بودیم که هر لحظه ناراضی بود، ولی حالا یک منزل 150 متری برایش خریده ام ولی باز هم ندا مرتب اعتراض می کند و زیاده خواه هست. همسر من نمی تواند از زندگی اش تحت هیچ شرایطی راضی باشد.»

اینها بخشی از صحبت های مرد جوانی است که بعد از هشت سال زندگی یکسان تصمیم به جدایی گرفته و همراه همسرش جهت دادخواست طلاق راهی دادگاه خانواده شده است هست. این مرد زمانی که قاضی علت درخواست طلاق را پرسید، گفت: هشت سال است با ندا زندگی می کنم، ولی در این مدت ندا حتی یک روز هم از زندگیمان راضی نبوده است.

درخواست طلاق از همسر زیاده‌خواه

همیشه اعتراض می کند و حسرت زندگی دیگران را می خورد. ما زندگی مان را در یک منزل 60 متری اجاره ای شروع کردیم. از همان روزهای اول مرتب غر می زد و بهانه می گرفت که زندگی مان مشکل های زیادی دارد. از آنجا که عاشق همسرم بودم، تصمیم گرفتم عالی ترین زندگی را برایش فراهم کنم.

اوایل یک خودروی پراید داشتم ولی در این مدت خودرویمان را عوض کردم و یک ماشین لوکس خریدم، ولی ندا باز هم راضی نیست. صبح تا شب کار کردم و به هر دری زدم تا بالاخره توانستم یک منزل 150 متری جهت همسرم بخرم. کلی قرض کردم و با تلاش زیاد درآمدم را چند برابر کردم. هشت سال زحمت کشیدم و به تنهایی بار زندگی مان را به دوش کشیدم تا یک زندگی خوب فراهم کنم، ولی ندا باز هم راضی نشد و حالا که درآمدم خیلی بهتر شده است و یک منزل بزرگ داریم باز هم حسرت زندگی دیگران را می خورد. هر لحظه اعتراض و حتی با من دعوا می کند و می گوید که خیلی بی عرضه هستم. این حرف ها و حسرت هایش مرا عذاب می دهد.

«همسرم هر لحظه زیاد از آن چیزی که داریم از من توقع دارد. اوایل زندگی یک منزل 60 متری اجاره کرده بودیم که هر لحظه ناراضی بود، ولی حالا یک منزل 150 متری برایش خری

در این مدت تلاش داشتم به اعتراض هایش توجه و خواسته هایش را برآورده کنم، ولی دیگر طاقت ندارم. من هر کاری کنم باز هم ندا خوشبخت و راضی نیست. این همه تلاشم بی فایده بوده و به چشم همسرم نیامده هست. جهت همین می خواهم به این زندگی آخر دهم تا شاید همسرم بتواند به همان زندگی خوبی که می خواهد برسد.

در ادامه همسر این مرد نیز به قاضی گفت: درست است که ما در این هشت سال پیشرفت زیادی کردیم، ولی هر لحظه پرسشها مالی داشتیم. شوهرم مرتب از این و آن پول قرض می کرد. هیچ وقت نتوانستیم راحت زندگی کنیم. اگر هم اعتراض می کردم جهت این بود که دوست نداشتم زیر بار قرض باشیم. الان تمام درآمد همسرم پای قسط و قرض می رود و دیگر خودمان هیچ پولی جهت خرج کردن نداریم. او از همان روز اول هم می دانست که من زندگی لوکس دوست دارم و قول داد که این زندگی را برایم فراهم کند، ولی نتوانست به قولش عمل کند. زندگی با پرسشها مالی جهت من امکان پذیر نیست.

در آخر نیز قاضی تلاش کرد این زوج را از جدایی منصرف کند. ولی آنها بر خواسته خود پافشاری کردند جهت همین پیگیری به این پرونده به جلسه آینده موکول شد و قاضی از این زوج خواست که در این وقت به تصمیم خود زیاد فکر کرده و با یک مشاور خانواده نیز مشورت کنند.

درخواست طلاق از همسر زیاده‌خواه

سنگ بنای ازدواج نباید بر مادیات استوار شود

دکتر مهیار، روان شناس در این خصوص می گوید: بعضی پرسشها و اختلافات همسران ها به پرسشها جامعه بر می گردد. مشکلاتی مثل بیکاری، بی پولی، گرانی و تهیه مسکن باعث می شود بعضی زندگی های یکسان از هم بپاشد. همسران خودشان با هم اختلاف خاصی ندارند، ولی پرسشها جانبی زندگی، آنها را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث خشم و درگیری بین آنها می شود.

این پرسشها گاهی اوقات آنقدر زیاد می شود که می تواند یک زندگی یکسان را از بین ببرد. بنابراین به نظر من بهتر است زنان و مردان در صورت مواجه شدن با چنین مشکلاتی از یک مشاور راهنمایی بخواهند. از طرفی گاهی اوقات توجه افراطی به مادیات و نادیده گرفتن عوامل دیگر، به احتمال زیاد ناهماهنگی های اخلاقی و فرهنگی زیادی را در زندگی زناشویی به وجود می آورد.

«همسرم هر لحظه زیاد از آن چیزی که داریم از من توقع دارد. اوایل زندگی یک منزل 60 متری اجاره کرده بودیم که هر لحظه ناراضی بود، ولی حالا یک منزل 150 متری برایش خری

اگر سنگ بنای ازدواج بر مادیات استوار شود، موجب اختلاف و از بین رفتن خوش حالی در زندگی های یکسان می شود. زنان و مردان باید این را بدانند همانقدر که پرسشها اقتصادی در ازدواج اهمیت دارد، عوامل دیگر نیز بسیار مهم است و نباید پرسشها اقتصادی موجب شود زنان و مردان از اهمیت عوامل دیگر غافل شوند و بی علت زندگی خود را براحتی از هم بپاشند. اگر پرسشها و پرسشها مالی در یک زندگی یکسان وجود داشته باشد، زن و مرد باید تمام ابعاد دیگر زندگی ارزش را هم بررسی کنند و تازه آن وقت است که می توانند نکات مثبت زندگی یکسان خود را متوجه شوند و به خاطر همین نکات مثبت با پرسشها مبارزه کنند. بنابراین زوج ها باید پرسشها و پرسشها مالی را با هم و در کنار هم حل کنند.

درخواست طلاق از همسر زیاده‌خواه

واژه های کلیدی: زندگی | مردان | اعتراض | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog