زغال چوبی اسلام مقاله کرمان جوانان

زغال چوبی: اسلام مقاله کرمان جوانان استان قم استان کرمان مقام معظم رهبری کنگره بین المللی

گت بلاگز اجتماعی 2 شغله بودن اعضای شورای شهر تازه آفت بزرگی است

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان احصاء 14 عنوان مهم شهر که باید مورد توجه شورای پنجم قرار بگیرد را به اعضای شورای تازه پیشنهاد

2 شغله بودن اعضای شورای شهر تازه آفت بزرگی است

به گزارش خبرنگار حوزه محیط زیستگروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ مجتبی شاکری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در نطق پیش از دستور سیصد و پنجاهمین جلسه علنی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران که امروز (سه شنبه) برگزار شد،اظهار کرد: 14نکته را جهت اعضا شورای پنجم آماده کردم که به آن ها ارائه بدهم.
وی افزود: از وازرت کشور درخواست شمارش آرای 10درصد از صندوق ها را داشتم که این کار انجام نشد و این یک حق الناس بر گردن آن ها است.

عبارات مهم : ایران

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: نظارت شورا باید یک نظارت استصوابی باشد و بتواند این نظارت خود را اعمال کند.
شاکری با اشاره به اینکه تعامل مشترکی بین شهرداری و شورای شهر وجود دارد،تصریح کرد: کم کردن تعداد اعضای شورای شهر از 31به 21نفر کار اعضای تازه شورا را با مسئله رو به رو کرده است،زیرا اعضا شورای چهارم با این تعداد وقت زیادی را صرف پیگیری به امور شهر کردند و به خاطر آن، دیگر فعالیت های خود را تعطیل کردند وبیشتر اعضا بیش از 70ساعت وقت جهت امور شهر گذاشتند.
وی افزود: بنده هم ماهانه بیش از 230 ساعت جهت شورا وقت گذاشته و مسوولیت خود در صدا و سیما و شرکت در بعضی جلسات دیگر را رها کردم از این رو چندشغله بودن اعضای شورای پنجم به طور قطع آسیب زا خواهد بود، و آفتی جهت اعضای تازه است.
وی ادامه داد: تقسیم اعضای شورای پنجم بین 6کمیسیون کار مشکلی است و حتما باید واقع بینانه کار انجام شود.
عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: شورای شهر در دوره چهارم مرکز پژوهش های مستقل را راه اندازی کرد، ولی حرکت کوچکی بود که جریان ساز نشد و پاسخگوی نیاز شورا نبود. شورای پنجم باید تقویت این مرکز را دنبال کند تا بتواند در اظهارنظرهای تخصصی راجع به طرح ها و لوایح در صحن شورا، به کار کارشناسی فشرده و عملیاتی این مرکز تکیه کند. نقش نرم افزارها و فن آوریهای نوین در فرآیند بهره مندی از اطلاعات و پژوهشها بسیار موثر است.
شاکری افزود: ایجاد سامانه ای به منظور بهره مندی از نظرات شورایاران در تصویب طرح ها و لوایح و تصمیم سازی های مهم جهت شهر امری مهم هست. شورایاری نهاد بسیار مهمی است که باید جدی گرفته شود و این ظرفیت وجود دارد که این نهاد را در امر نظارت استصوابی شورای شهر نیز دخیل کنیم. هرچند به اعتقاد من ورود شورایاران به امر اجرا ممکن است تالی فاسد به دنبال داشته باشد.
وی تصریح کرد: ورود اعضای شورای چهارم به این نهاد با تصویب برنامه پنج ساله دوم همزمان شد. با توجه به اینکه عده ای از اعضا سابقه حضور در شورا نداشتند، استقرار آن ها قدری وقت بر بود و بدون اینکه آسیب های برنامه اول را مطلع شوند، برنامه دوم را به سرعت تصویب کردند. در حالی که بسیاری از بندهای مهم این برنامه هنوز هم اجرایی نشده هست، با وجود تذکرهای مکرر، بسیاری از آیین نامه ها و نظام نامه های مربوط به پایش اثربخشی برنامه های اجرایی تصویب شده است ذیل برنامه پنج ساله دوم نیز تهیه نشده و در نتیجه ابزاری جهت سنجش برنامه در اختیار شورای شهر نیست.
شاکری ادامه داد:طراحی سامانه ایده های خلاق هم سطح همکاری شهروندان را در ارائه ایده های نو جهت کمک به اعضای شورا و مدیریت شهری اوج می برد.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد:فرقی نمی کند که شهردار چه کسی باشد،بایدمدل ارتباط مدیر جمهور و مجلس شورای اسلامی میان شهردار و شورای شهر برقرار شود، به این ترتیب که اعضای شورای شهر به معاونان شهردار و شهرداران مناطق رای اعتماد بدهند تا به این ترتیب هم شورای مقتدر و قدرتمندی حاصل شود و هم شهردار به تنهایی ناچار نباشد در برابر شورا پاسخگوی کلیه اعمال مدیران ارشد و میانی خود باشد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | شهردار | برنامه | شهرداری | شورای شهر | مجلس شورای اسلامی | شورا | شهرداری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog